VÝUKOVÝ PROGRAM 

pro žáky ZŠ a MŠ

cena: 160 Kč/ dítě (více jak 15 dětí)

             180 Kč/ dítě (min. 10 - max .14 dětí)

             program trvá cca 3-4 hod.


HRAJEME SI s Liškou Bystrouškou na minigolfu,  MŠ a 0. - 2. třída
Přijeďte do Bílovic n. Sv. za krásnou přírodou a zážitkovým minigolfem. Seznamte se se spisovatelem R. Těsnohlídkem a příběhem Lišky Bystroušky pomocí her a divadla.  Pravděpodobně se dozvíte také něco nového  o sobě.

Program: Vysvětlíme si, kdo je to spisovatel a seznámíme se s Liškou Bystrouškou. Zahrajeme si divadlo o zvířátkách v lese podle příběhů z knížky: Vystrnadění jezevce z nory, Zabijačka, Kachna k obědu aj. Pomocí krátkých her se vžijeme do různých rolí. Při závěrečné reflexi využijeme karty ctností.


DRAMAŤÁK na minigolfu s Bystrouškou a Těsnohlídkem, 3. - 5. třída   

Pojďte si zahrát nejen zážitkový minigolf a  divadlo. Představí se vám Liška Bystrouška a její autor R. Těsnohlídek. Ten vám poví něco o svém životě a také o místní krajině. 


Program: V rámci výukového programu si děti formou strukturovaného dramatu a interaktivních her nejen přiblíží známé literární dílo, ale připomenou dobré i zlé lidské charakterové vlastnosti, kterými byla ochočená Bystrouška ovlivněna. Při procházce s R. Těsnohlídkem ke studánce L. Janáčka si popovídáme o jeho životě a tvorbě. Celý program je vyhodnocen skupinovou reflexí, která promítá nabité zážitky do reálného života.


PO STOPÁCH Lišky Bystroušky od minigolfu až k Liduščině památníku, 3. - 5. třída  

Vyzkoušejte svou koncentraci u lukostřelby nebo během hraní minigolfu. Otestujte svůj orientační smysl v místních lesích. Možná potkáte i zajímavou osobnost.

Program: Seznámíte se s knihou Příběhy Lišky Bystroušky během hraní minigolfu a vyzkoušíte si také lukostřelbu. V týmech se vypravíte do terénu a projdete si zajímavá místa (myslivna L. Bystroušky, studánka L. Janáčka, Liduščin památník). Budete se muset zorientovat nejen v mapě, ale zároveň odpovědět na kvízové otázky. Díky nim se více dozvíte o spisovateli R. Těsnohlídkovi.